Co ile czasu informacje o serwerach są aktualizowane?

Dane o serwerach odświeżane są co 5 minut, z wyjątkiem informacji o wersji, ta natomiast odświeżana jest co 3 godziny.

Jakie wersje serwerów wspiera lista?

Wspieramy wszystkie wersje serwerów od 1.7.2 i powyżej. Nie planujemy wsparcia archaicznych wersji. Jeśli nadal z takich korzystasz, zalecamy aktualizację.

Mam problem z dodaniem serwera!

Zweryfikuj, czy podajesz taki sam adres przez jaki łączysz się do serwera w grze. Jeśli tak, a problem nadal występuje odwiedź nas na serwerze Discord, chętnie pomożemy.

Mój serwer jest offline, mimo, że jest włączony!

Jeśli serwer jest włączony więcej niż 15 minut, a jego status nadal jest wyświetlany jako offline, sprawdź, czy problem nie dotyczy większej ilości serwerów (sprawdź status crawlera tutaj). Jeśli nie, upewnij się, że połączenia przychodzące z adresu IP 5.39.37.22 nie są blokowane przez zaporę sieciową twojego serwera lub dostawcy hostingu.

Czy mogę jakoś zmodyfikować serwer?

Obecnie nie ma bezpośredniej możliwości modyfikacji serwera przez użytkownika, ponieważ nie istnieje funkcja zajmowania serwerów, możesz jednak zgłosić się na nasz serwer Discord.

Dlaczego mój serwer nie ma listy graczy?

Aby mogła zostać wyświetlona lista graczy, serwer musi mieć aktywne query na takim samym porcie jak port połączenia z serwerem. Query uruchamia się poprzez ustawienie w server.properties opcji 'enable-query=true', port ustawia się dzięki opcji 'query.port=25565', gdzie 25565 jest domyślnym portem dla serwera Minecraft. Zarówno w przypadku serwera z rekoredem A jak i serwera korzystającego z SRV, port query musi być taki sam jak port serwera. W przypadku SRV, mimo, że na liście dodamy serwer z portem 25565, to prawdziwy port, który nas interesuje - jest tym rozwiązanym z rekordu. Znaczy to tyle, że w server.properties zarówno 'query.port' jak i 'server-port' musi mieć taką samą wartość.

Jak zająć serwer?

Obecnie funkcja zajmowania serwera jest w trakcie tworzenia.

Mam inny problem lub pytanie!

Jeśli chciałbyś zgłosić jakiś problem, błąd lub zadać pytanie, to zapraszamy na nasz serwer Discord.

Dlaczego ciągle każecie mi wchodzić na jakiegoś Discorda? 😤

Uważamy ten komunikator za wygodny do udzielania szybkiej pomocy, komunikacja mailowa to przeszłość, szczególnie w takich sytuacjach, gdzie ważna jest dynamika rozmowy i szybkie rozwiązanie problemu.